Poznań: Kiedy zacznie się remont trasy PST?

PST Poznański Szybki Tramwaj Kurpińskiego Poznań fot. Sławek Wąchała

Zarząd Transportu Miejskiego kilka dni temu poinformował, że zostały otwarte oferty sześciu firm chcących wyremontować trasę tramwajową – ale to, jak się okazuje, nie oznacza, że remont wkrótce się zacznie. Nadal nie ma konkretnego terminu rozpoczęcia remontu.

Wszystko z powodu cen – chętni wykonawcy zaproponowali wyższe ceny za remont niż miasto chciało przeznaczyć na ten cel.
„Najtańsza wynosi ok. 37,2 mln zł brutto, a najdroższa wyceniona została na ok. 51,3 mln zł brutto” – poinformował ZTM 30 maja. – „Oznacza to, że choć wartość oferty najkorzystniejszej przekracza kwotę, jaką zamawiający zabezpieczył na realizację zamówienia, to jednak prawdopodobnie będzie możliwe dokonanie jego rozstrzygnięcia”.

Obecnie więc służby miejskie analizują możliwości finansowe miasta. A to oznacza, że umowy z wykonawcami nie zostały podpisane i nie wiadomo, kiedy remont się zacznie.

Jak powiedział Radiu Poznań Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, określenie dokładnego terminu na tym etapie prac nie jest możliwe. Prace zaczną się w wakacje, ale kiedy konkretnie w wakacje – teraz jeszcze władze miasta nie są w stanie tego dokładnie określić.

Poznaniacy, którzy korzystają z Pestki, na czas remontu, czyli przez około pół roku, tak przynajmniej obiecują władze miasta, będą musieli przesiąść się do zastępczej komunikacji autobusowej i korzystać z linii tramwajowej na Naramowice.

Podziel się: