Poznań: Katarzyna Kierzek-Koperska publikuje oświadczenie: „Utraciłam zaufanie”

Była już zastępczyni prezydenta opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym informuje o złożeniu rezygnacji z członkostwa w Nowoczesnej. Odnosi się też do zwolnienia jej z pracy.

Oto treść oświadczenia:
„Szanowni Państwo,
wczoraj złożyłam rezygnację z członkostwa w partii .Nowoczesna. Decyzja ta podyktowana jest utratą zaufania do struktur zarządczych partii, które pod „osłoną nocy” odwołały mnie z funkcji przewodniczącej regionu wielkopolskiego oraz przekonaniem, iż to nie jest już to samo ugrupowanie, do którego wstąpiłam w 2015 roku. Wtedy mieliśmy ideały, program, chcieliśmy robić coś naprawdę ważnego dla dobra Polski. Dzisiaj naprawdę nie wiem, co jest misją działania Nowoczesnej.
Wczoraj także zostałam odwołana z funkcji zastępczyni prezydenta miasta Poznania. Prezydent Jaśkowiak odwołał mnie poprzez SMS…
Chciałabym bardzo wszystkim podziękować za współpracę w ramach obu pełnionych funkcji. Jestem przekonana, że mamy w polityce dużo do zrobienia, zatem nie oglądam się za siebie tylko z optymizmem patrzę w przyszłość.
Do zobaczenia!”

Decyzja o odejściu z partii przez Katarzynę Kierzek-Koperską spowodowała, że 13 innych członków także złożyło w proteście swoje legitymacje członkowskie. Wcześniej Nowoczesną w proteście przeciwko takiemu traktowaniu Kierzek-Koperskiej opuściło czworo radnych sejmiku – by przejść do Platformy Obywatelskiej…

Kto zastąpi Katarzynę Kierzek-Koperską na stanowisku? Mówi się o Bartłomieju Ignaszewskim, poznańskim radnym Nowoczesnej – i o Marcinie Gołku, byłym asystencie prezydenta Jaśkowiaka, a obecnie wiceprezesie Poznańskich Inwestycji Miejskich. Jednak żadne decyzje na ten temat nie zapadły, a obowiązki byłej wiceprezydent podzielono między pozostałych zastępców prezydenta. Tak ma pozostać przynajmniej do końca roku.

el