wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Jeszcze w tym miesiącu na Naramowice pojedzie drugi tramwaj

“Z otwarciem odcinka od przystanku Lechicka/Naramowicka do przystanku Błażeja zaplanowane zostało uruchomienie drugiej linii tramwajowej” – poinformował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Ma to nastąpić 25 czerwca.

Poznańscy radni: Paweł Sowa, Małgorzata Dudzic-Biskupska, Artur Gorwa i Halina Owsianna 30 maja zwrócili się do prezydenta z interpelacją o jak najszybsze dodanie drugiego tramwaju na linii na Naramowice.

Tramwaj na Naramowice jeździ już ponad miesiąc, bijąc rekordy popularności (z dostępnym nam informacji wnika, że liczba pasażerów w dni powszednie sięga około 10 tysięcy osób dziennie)” – napisali radni. – “Duża frekwencja, zarówno w dni robocze jak i weekendy pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w tej nowej trasie. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o jak najszybsze uruchomienie drugiej linii tramwajowej (nr 3). Alternatywą do czasu jej uruchomienia może też być zwiększenie częstotliwości kursów linii nr 10, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego oraz weekendy, podczas których takt 20-minutowy (a w niedziele nawet 39-minutowy) okazuje się być dalece niewystarczającym”.

Jak podkreślili radni, o zwiększenie liczby kursów apelują również mieszkańcy osiedli Naramowice, Nowe Winogrady Wschód oraz Stare Winogrady.

Na interpelację odpowiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
“Wraz z otwarciem odcinka linii tramwajowej od przystanku Lechicka/Naramowicka do przystanku Błażeja zaplanowane zostało uruchomienie drugiej linii tramwajowej na nowej trasie” – wyjaśnił. – “Nastąpi to 25 czerwca, czyli z dniem wprowadzenia letniego rozkładu jazdy. Będzie to linia nr 3, która kursować będzie na trasie Błażeja – pl. Wielkopolski z częstotliwością, co 15 minut w dni robocze, natomiast w godzinach szczytu (czyli w dni robocze od 6.30 do 9.00 oraz od 13.30 do 18.30), co 10 minut. Zdolność przewozowa trasy tramwajowej na Naramowice wzrośnie więc dwukrotnie”.

To dobra wiadomość dla tych mieszkańców, którzy korzystają z trasy na Naramowice. Miejmy nadzieję, że z czasem zostanie też poprawiona sieć autobusowa w tym rejonie, by ułatwić przesiadki mieszkańcom chcącym dotrzeć w inne rejony miasta.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Jeszcze w tym miesiącu na Naramowice pojedzie drugi tramwaj