banner fundacji Pro fot. Grupa Stonewall

Poznań: Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie banerów fundacji Pro Prawo do Życia

Środowiska LGBT postanowiły zgłosić banery i plakaty wieszane w przestrzeni publicznej przez fundację Pro Prawo do Życia do prokuratury. Za propagowanie homofobii i za manipulację.

Przypomnijmy: na banerach są napisy twierdzące, że WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, chce uczyć 4-latki masturbacji, 6-latki wyrażania zgody na seks, przy czym autorzy tych haseł powołują się na konkretny dokument WHO. Zdaniem Grupy Stonewall nie jest to prawda, ale perfidna manipulacja, o czym już niejednokrotnie informowali. A ponieważ identyczne hasła i banery pojawiają się w całym kraju, środowiska LGBT postanowiły iść z tym do sądu, by twórcy tych plakatów zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Jako reprezentant środowiska występuje gdańskie stowarzyszenie Tolerado, które złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zniesławiania już w lutym zeszłego roku. Zamierza również wnieść oskarżenie przeciwko zarządowi fundacji Pro-Prawo do życia, odpowiedzialnemu za akcję “Stop pedofilii”. Drugą stronę reprezentują prawnicy z Ordo Iuris. Dlatego dziś stowarzyszenie uruchomiło zbiórkę na koszty postępowania sądowego i na prawników – wszyscy chętni mogą pomóc na portalu zrzutka.pl – akcja nosi tytuł “Homofobus dalej nie pojedzie”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze