Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka Poznań WCZD Szpital Dziecięcy fot. Sławek Wąchała

Poznań: Izba przyjęć szpitala dziecięcego będzie nieczynna!

Przez dwie doby izba przyjęć tak nowego, jak i starego szpitala dziecięcego w Poznaniu nie będzie działała. Powodem jest przeprowadzka ze starej siedziby przy ulicy Krysiewicza do nowej, przy Wrzoska.

„W związku z przeprowadzką i zmianą lokalizacji naszego szpitala informujemy, iż od północy 26-27 kwietnia do północy 28//29 kwietnia nasza izba przyjęć będzie nieczynna” – czytamy na profilu społecznościowym szpitala. – „Pacjentów, w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub zagrożenia życia, prosimy o zgłaszanie się do pediatrycznego szpitala klinicznego przy ul. Szpitalnej. W pozostałych przypadkach prosimy o zgłaszanie się do punktów POZ”.

Otwarcie nowego szpitala w specjalnie dla tego celu postawionym budynku przy ulicy Wrzoska nastąpiło w tym miesiącu – 11 kwietnia placówka przyjęła pierwszą pacjentkę, 17-miesięczną Lię, która przyszła z rodzicami na wizytę do kardiologa. Tego dnia rozpoczęły także działalność dwa oddziały: obserwacyjno-zakaźny oraz dla dzieci młodszych, a także Zespół Poradni Specjalistycznych.

Jednak przeprowadzka szpitala nadal trwa i stopniowo przeprowadzają się kolejne oddziały -a teraz przyszedł czas także na izbę przyjęć. To jeden z ostatnich etapów przeprowadzki.

„W dniach 27-28 kwietnia odbędzie się przeprowadzka wszystkich Oddziałów, Zakładów, czy Pracowni” – informuje placówka. – „Nasz nowy adres to: Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ul. Wrzoska 1 w Poznaniu. Od 29 kwietnia ten szpital będzie już działał w pełnym wymiarze. Tym samym szpital dziecięcy przy ul. Krysiewicza przejdzie wtedy do historii…”.

Budynek nowego szpitala ma siedem kondygnacji, a jego powierzchnia użytkowa wynosi około 30 tys. m kw. Szpital liczy 9 oddziałów, a dzieci mają do dyspozycji jednoosobowe sale, w których jest miejsce także dla opiekuna. Przed budynkiem jest plac zabaw i duży parking. Inwestycja kosztowała ok. 460 mln zł – pieniądze pochodziły z budżetu Województwa Wielkopolskiego, funduszy unijnych oraz z finansowania rządowego.