interwencja policji w Towarzystwie Salezjańskim fot. YT

Poznań: Interwencja w domu zakonnym. Policja wydała oświadczenie

Przebieg interwencji policji podczas nabożeństwa w domu zakonnym salezjanów zostanie sprawdzony przez Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Powodem jest zainteresowanie tą sprawą.

Chodzi o wczorajszą interwencję policji w Domu Zakonnym Salezjanów. W jednej z cel była odprawiana msza przez księdza Michała Woźnickiego, bez przestrzegania zasad obowiązujących z powodu pandemii koronawirusa i czerwonej strefy.

Wielkopolska policja opublikowała w związku z tym oświadczenie:
“W związku z toczącą się dyskusją na portalach społecznościowych odnośnie przebiegu interwencji na terenie domu zakonnego Salezjanów, która została zarejestrowana a film zamieszczony w sieci, informujemy, że funkcjonariusze działali na miejscu w związku z otrzymanym zgłoszeniem od samych Salezjanów. Nadmieniamy, że nie było to pierwsze zgłoszenie, a na przestrzeni tylko kilku ostatnich miesięcy interwencji było co najmniej kilka.

Wobec znacznego zainteresowania opinii społecznej, przebieg działań podjętych przez interweniujących funkcjonariuszy wnikliwie zbada Wydział Kontroli KWP w Poznaniu.

– Wstępne oceny nie wskazują na nieprawidłowości ze strony funkcjonariuszy, jednak przeprowadzone czynności pozwolą na rzetelne zebranie wyjaśnień od wszystkich stron”.

Ksiądz Woźnicki ma od 2016 roku zakaz sprawowania sakramentów świętych, został też usunięty z zakonu za nieposłuszeństwo wobec przełożonych. Suspendowany ksiądz neguje istnienie koronawirusa, nie uznaje także papieża i władz w Watykanie, a liberalizm jest dla niego śmiertelnym grzechem. Salezjanie walczą teraz o jego eksmisję z domu zakonnego, ale mimo to codziennie odprawia msze w swojej celi i transmituje je na YouTube. O łamaniu obowiązujących zasad podczas tych właśnie mszy powiadomili policję sami salezjanie.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze