Poznań: Hałas i głośna muzyka? Policja skontrolowała Stary Rynek

Stare Miasto, kontrola, fot. policja, Poznań

Policjanci są na Starym Rynku codziennie, i to przez całą dobę, choć nie zawsze ich widac. Jednak ta kontrola była szczególna, bo odbywała się w nocy, a policjanci i strażnicy miejscy wspólnie sprawdzali… poziom hałasu.

Osobom bawiącym się na rynku lub w którejś z okolicznych uliczek hałas raczej nie przeszkadza, a w wielu wypadkach można nawet powiedzieć, że im głośniej, tym bardziej im się podoba. Jednak przy Starym Rynku mieszkają też ludzie i dla nich poziom hałasu w nocy ma ogromne znaczenie. Nie tak dawno jedna z radnych osiedla Stare Miasto zapraszała chętnych do siebie, a mieszka przy Wrocławskiej, by spróbowali wytrzymać w jej mieszkaniu choćby jedną weekendową noc…

Policjanci w ten weekend we współpracy ze Strażą Miejską Miasta Poznania oraz Oddziałem Prewencji Policji w Poznaniu przeprowadzili szereg kontroli sytuacji na Starym Rynku.

„Zwracaliśmy głównie uwagę na łamanie przepisów dot. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych; sprzedaży napojów procentowych osobom niepełnoletnim, zaśmiecanie miejsc publicznych, łamanie przepisów ruchu drogowego, w tym nieprawidłowe parkowanie i zbyt głośną muzykę w lokalach” – informują policjanci. – „Z naszych obserwacji możemy potwierdzić, że na ulicach było spokojnie. Jednak w trakcie kontroli w 3 lokalach podjęliśmy działania ze względu na zbyt głośną muzykę. Wystawiliśmy 1 mandat i skierowaliśmy 2 wnioski do sądu o ukaranie za złamanie przepisów tzw. „uchwały antyhałasowej”.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: