sobota, 24 lutego, 2024

Poznań gra dla WOŚP: Kostka brukowa ze Starego Rynku sprzedana! Nie uwierzycie, gdzie trafi

W Galerii Posnania, na MTP, w Domu Tramwajarza trwają koncerty, warsztaty i licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Została już sprzedana kostka brukowa ze Starego Rynku, a kupili ją… policjanci.

W południe na scenie w Congress Center, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się aukcje na rzecz WOŚP, a jedną z nich, zgodnie z zapowiedziami, poprowadził prezydent Jacek Jaśkowiak – słynnej kostki brukowej ze Starego Rynku.

Licytacja była bardzo zacięta, a ostatecznie zwyciężyli… wielkopolscy policjanci.
“Przed chwilą nadinsp. Piotr Mąka w imieniu Wielkopolskiej Policji za kwotę 6700 zł wylicytował z rąk Prezydenta Jacka Jaśkowiaka historyczną kostkę ze Starego Rynku!” – poinformowała Policja na swoim profilu na Facebooku. – “Kostka zostanie umieszczona na honorowym miejscu w nowym Laboratorium Kryminalistycznym, które właśnie powstaje przy ul. Kochanowskiego w Poznaniu, m.in. przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Poznania!”

Policjanci podkreślili, że wspierają WOŚP – ale także zaoferowali wiele atrakcji dla WOŚP. W Komisariacie Policji w Tarnowie odbyły się “Drzwi Otwarte” podczas których chętni mogli poznać tajniki pracy policjantów, obejrzeć sprzęt i radiowozy, a Komisariat Wodny wystawił na aukcję wycieczkę po Warcie policyjną motorówką.

Licytacje na scenie potrwają do 19.30, trwają także warsztaty, a także koncerty. Ostatnim, po Światełku do Nieba, będzie koncert Izabeli Trojanowskiej.

Tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt pulmonologiczny.

Strona głównaPoznańPoznań gra dla WOŚP: Kostka brukowa ze Starego Rynku sprzedana! Nie uwierzycie,...