SP Murowana Goslina i tygrysy 5 fot. Zoo Poznań

Poznań: Gogh ma się troszkę lepiej, ale podróż pozostałych tygrysów do Hiszpanii nadal w zawieszeniu

Kto powinien zapłacić za podróż tygrysów do Hiszpanii? Między wójtem Terespola, prokuraturą i poznańskim zoo trwa wymiana opinii prawnych, a zwierzęta czekają. Pociechą w tej trudnej sytuacji jest to, że Gogh ma się lepiej.

Jak już informowaliśmy, kłopoty z wyjazdem tygrysów biorą się po części z niespójności polskich aktów prawnych – a po części z niechęci wydawania pieniędzy na utrzymanie zwierząt. Dyrektor Ewie Zgrabczyńskiej chwilami brakuje już sił, ale dziś dostała nieoczekiwane wsparcie.

“W najbardziej niespodziewanym momencie , kiedy urzędnicy znowu utrudniają, jak w przypadku poprzedniej interwencji, i rzucają kłody pod łapy zwierząt, z odsieczą przyjeżdża wsparcie” – pisze dyrektor Zgrabczyńska – “tym razem młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 Murowanej Goślinie, przywożąc paszporty dla tygrysów, by mogły wyjechać do Hiszpanii. Może część dorosłych, która nie pojmuje, że stosowanie przepisów nie oznacza ich łamania, weźmie przykład z tej młodzieży, która powaliła nas dzisiaj siłą swoich emocji, dobra i umiłowania zwierząt”.

Dyrektor Zgrabczyńska zwraca uwagę, że tygrysy są przecież żywymi stworzeniami, nie mogą czekać w nieskończoność na zakończenie przepychanek administracyjnych w Poznaniu. Tu w zoo zaopiekowano się nimi i podleczono je, ale nie ma tu tyle miejsca, by pomieścić na dłużej siedem dorosłych tygrysów. Musiałyby siedzieć w zamknięciu, bo nie ma tu takiego wybiegu, jaki jest im potrzebny. Takie miejsce czeka na nie w ciepłej Hiszpanii i tam powinny się udać jak najszybciej.

Jedynym jasnym punktem w tej denerwującej sytuacji jest to, że Gogh znowu ma się trochę lepiej.
“Czy może być piękniejszy poranek niż z porządną wywarczaną przez Gogha awanturą, że w Poznaniu kiepsko karmią i dają porcję mięsa jak na domowego mruczka?” – piszą z radością pracownicy zoo. – “Gogh wraca do nas, nie wolno się cieszyć, ale…”

Gogh powoli już chodzić, co jest dobrym znakiem, tak samo jak apetyt, jednak na pewność, że przeżyje i będzie zdrowy, trzeba będzie jeszcze poczekać.

el, fot. Zoo Poznań

4
Dodaj komentarz

avatar
AA
AA

Urzędnicy, Ci którzy macie wpływ na dalsze losy tygrysów! Bądźcie ludźmi, dajcie im szansę na normalne życie!
Ci, którzy nie kochają zwierząt, nie kochają również ludzi.

Lukka Pok Priv
Lukka Pok Priv

Szkoda ich wysylac do tej afryki

Szymon Grossmann
Szymon Grossmann

Właściciel tygrysów.

Hubert Hazet
Hubert Hazet

Miasto raczej nie bo nie ma bejmów jak twierdzą władze.