korek fot. Sławek Wąchała

Poznań: Gigantyczne korki w mieście. Co się dzieje?

Z olbrzymimi korkami musieli od rana walczyć kierowcy w okolicach ulic Bałtyckiej oraz na Starołęce. Co się wydarzyło?

Kierowcy jadący ulicą Bałtycką stali od rana w korkach zaczynających się już w rejonach Antoninka. Wszystko z powodu prac drogowych, które zaczęły się przed przejazdem kolejowym. Z tego powodu nastąpiło zwężenie do jednego pasa, a to przełożyło się na korki.

Korki na Starołęce są natomiast spowodowane zamknięciem ulicy Unii Lubelskiej. We wtorek w tym miejscu została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Skończyło się ogromnymi korkami, które również dotknęły komunikację miejską w Poznaniu. Autobusy linii nr 158 notowały bardzo duże opóźnienia od rana.

Sytuacja nie wyglądała najlepiej też w innych częściach miasta. Z samego rana doszło do kolizji na ul. Lechickiej. Z tego powodu przez pewien czas jeden z pasów był tam wyłączony z ruchu. Do wypadku doszło natomiast na skrzyżowaniu Ściegiennego i Arciszewskiego. Na miejscu pojawiły się korki, a autobusy nr 164 i 179 przez pewien czas musiały kursować objazdami.

Są też pozytywne informacje. Od jutra będzie można ponownie korzystać z północnej nitki mostu Lecha.

Poznań: Od czwartku samochody będą mogły wrócić na most Lecha. “Bardzo dobra wiadomość”

zdjęcie ilustracyjne

1
Dodaj komentarz

avatar
Ira
Ira

To jest promowanie transportu zbiorowego. Włodarze miasta przyjęli taką strategię: tak utrudnić ruch samochodowy aby połowa uczestników porzuciła samochody na rzecz transportu zbioroqego a druga połowa spakowała walizki i przeniosła się do gmin ościennych. Wykonanie jest wielowątkowe: utworzenue sztucznie buspasów – takich co nie obejmują nawet dwóch przystanków, przewężenia lub zabieranie pasów na rzecz ścieżek rowwrowych, idiotycznie prowadzone inwestycje – patrz remont wiaduktu kolejowego na Niestachowskiej itp. Po tym poznać można, że to małpa z brzytwą zamiast gospodarza zarządza. I to już ładnych parę lat/zmian. Nerw bierze na widok takiego dziadostwa.