Poznań: Od czwartku samochody będą mogły wrócić na most Lecha. „Bardzo dobra wiadomość”

most Lecha fot. PIM
W nocy z środy na czwartek (11 na 12 grudnia 2019) ruch samochodowy zostanie ponownie uruchomiony na północnej nitce mostu Lecha.

– Otwarcie mostu Lecha to bardzo dobra wiadomość zarówno dla poznaniaków, jak i przyjezdnych. W rekordowo krótkim czasie, niecałe półtora roku, zburzono starą przeprawę i zbudowano nową konstrukcję – nie ukrywa radości Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Most Lecha został wybudowany w latach ’50 i nigdy nie był porządnie remontowany. Pierwotnie zakładano, że powinien on zostać oddany do użytku w 2020 roku, ale dzięki szybkiej pracy wykonawcy, inwestycję udało się zakończyć wcześniej.

Mimo wpuszczenia samochodów na północną nitkę mostu Lecha, prace na nim w dalszym ciągu będą trwały. Wykonawca na wykonanie drobniejszych prac w rejonach mostu ma czas do czerwca przyszłego roku, ale jak zapewnia, w miarę możliwości będzie starał się to zrobić szybciej.

Budowa północnej nitki mostu Lecha kosztowała ok. 54 milionów złotych. Inwestycja jest finansowana z pomocą środków z Unii Europejskiej. Dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 sięga 45 mln zł.

PIM / UMP / as

Podziel się:

Ostatnio dodane: