wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Drugi weekend dezynfekcji przystanków

W kwietniową sobotę i niedzielę ponownie wyszli w teren strażacy ochotnicy, by zdezynfekować poznańskie przystanki. Akcja ma zwiększyć bezpieczeństwo epidemiologiczne pasażerów miejskiej komunikacji.

Dezynfekcja jest przeprowadzana na 52 przystankach i węzłach komunikacyjnych, które są najbardziej uczęszczane przez pasażerów, jak dworce autobusowe, pętle tramwajowe, przystanki przy rondach: Kaponiera, Śródka, Starołęka, Rataje, a także te w okolicy dworca Poznań Główny i centrum miasta. To drugi weekend, kiedy jest prowadzona, jak o tym informowaliśmy.

Dezynfekcję wykonują strażacy z pięciu miejskich jednostek ochotniczych: Głuszyna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Mistral, Krzesiny i os. Kwiatowe. Są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej: gogle, półmaski FFP3 i ubrania ochrony biologicznej. Działają między 12.00 a 16.00 i w czasie, kiedy prowadzą dezynfekcję, z wiat nie wolno korzystać.

Strażacy działają na zlecenie i we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP oraz MPK Poznań. W miniony weekend dezynfekowali przy użyciu płynów z własnych oraz miejskich zapasów, teraz korzystają już ze środków MPK Poznań.

UMP, el

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Drugi weekend dezynfekcji przystanków