dezynfekcja-poznanskich-przystankow-fot-osp-os-kwiatowe,

Poznań: Trwa dezynfekcja przystanków komunikacji miejskiej

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów w weekend w Poznaniu strażacy ochotnicy dezynfekowali przystanki autobusowe i tramwajowe. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych tygodniach w soboty i niedziele.

Dezynfekcję wykonują strażacy z pięciu miejskich jednostek ochotniczych: Głuszyna, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Mistral, Krzesiny i os. Kwiatowe. Robią to na zlecenie i we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa oraz MPK Poznań. W miniony weekend dezynfekowali przy użyciu płynów z własnych oraz miejskich zapasów, w kolejnych – z zakupionych przez MPK Poznań.

Poznański przewoźnik wskazał 52 przystanki i węzły komunikacyjne. Są to m.in. miejsca o największym przepływie pasażerów, jak dworce autobusowe, pętle tramwajowe, przystanki przy rondach: Kaponiera, Śródka, Starołęka, Rataje, a także te w okolicy dworca Poznań Główny i centrum miasta

Strażacy wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej (gogle, półmaski FFP3, ubrania ochrony biologicznej) oraz opryskiwacze spalinowe. Przy pomocy środka do dezynfekcji wykonują oprysk wiat przystankowych. Robią to czasie kiedy temperatura w ciągu dnia powinna być najwyższa (między godzinami 12 a 16). W czasie dezynfekcji wiata na przystanku jest wygrodzona i nie można z niej korzystać.

Akcja dezynfekcji będzie kontynuowana w kolejne weekendy, kiedy ruch komunikacją publiczną jest mniejszy.

UMP, el