Droga do szkoły fot. ZDM

Poznań: Czy droga do szkoły jest bezpieczna?

Zarząd Dróg Miejskich przed 1 września sprawdził stan oznakowania i urządzeń mających zwiększyć bezpieczeństwo uczniów w ich drodze do szkoły.

Pracownicy ZDM byli w okolicach 106 poznańskich szkół (podstawowych i ponadpodstawowych). Sprawdzane było między innymi oznakowanie (czy znaki nie są zabrudzone, poodwracane, przekrzywione), malowanie (napisy Szkoła, przejścia dla pieszych), działanie sygnalizacji świetlnych.

W 50 przypadkach trzeba odmalować napisy “Szkoła”, w siedmiu wyprostować znaki, a w sześciu odmalować barierki. Naprawy i wymiany były (i są) prowadzone na bieżąco. Ich celem jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Kontrole przy szkołach są prowadzone w dalszym ciągu. Dodatkowo przy wielu placówkach zmienia się organizacja ruchu. Dzięki nowym rozwiązaniom, o których już informowaliśmy, dzieci mają bezpieczniej docierać na lekcje.

ZDM przypomina też, że pomocą, jeśli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, mogą służyć także rodzice i nauczyciele. W razie zauważenia zniszczeń, braków ZDM prosi o kontakt. Zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w rejonach szkół przyjmowane są przez Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ZDM pod numerem telefonu 61 661 44 02, 795 525 660 (24 h) lub zgloszenia@zdm.poznan.pl.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze