Poznań: Cytadela ochroniona przed parkującymi

kłody blokujące nielegalne parkowanie na Cytadeli fot. ZZM
Zarząd Zieleni Miejskiej rzucił dziś kierowcom – i to dosłownie – kłody pod nogi. A raczej pod koła. Dorodne pnie drzew leżą na trawnikach przy ulicach na Cytadeli, uniemożliwiając rozjeżdżanie ich przez samochody.

To efekt minionego weekendu, kiedy spragnieni kontaktu z naturą posiadacze samochodów tłumnie ruszyli na Cytadelę. A chcąc oczywiście zaparkować swoje auto jak najbliżej owej natury, rozjeżdżali przydrożne trawniki.

W tej sprawie zainterweniowała oburzona radna Halina Owsianna, która swoimi zdjęciami udokumentowała skalę zniszczeń, będącą efektem nielegalnego parkowania. Warto dodać, że strażnicy miejscy ukarali 79 kierowców za nielegalne parkowanie tylko podczas tego jednego weekendu na Cytadeli.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta, zapowiedział interwencję i słowa dotrzymał. Dzisiaj rano pracownicy Zakładu Lasów Poznańskich dostarczyli do parku Cytadela kłody, które zablokowały miejsca nieprzeznaczone do parkowania.

„Cud nastąpił” – skomentowała z radością radna Owsianna na swoim FB.

Czy jednak kłody drzewa skutecznie zablokują wjazd na trawniki i ich rozjeżdżanie? Można mieć wątpliwości, zwłaszcza że w mediach społecznościowych już pojawiły się wspólnego wysiłku kierowców – miłośników parkowania na Cytadeli w celu odtoczenia kłód z trawników.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przeniesienie czy choćby przesunięcie takiej kłody musi potrwać – więc strażnicy miejscy będą mieli więcej czasu na złapanie takiego kierowcy…