Cyrk Korona

Poznań: Cyrk Korona przyjedzie do miasta. Obrońcy zwierząt protestują!

Gdzieś w tle walki o życie tygrysów, niepostrzeżenie pojawiła się informacja o przyjeżdżającym do Poznania cyrku Korona.

Uwaga wszystkich w ostatnich kilku dniach była skupiona na losach tygrysów ściąganych do poznańskiego zoo. Zwierzęta utknęły na granicy polsko-białoruskiej, a miały trafić właśnie do… cyrku. W Rosji. Emocjonujące wpisy pracowników zoo oraz nagrania pokazujące w jak fatalnej kondycji znajdują się zwierzęta, spowdowały, dużą niechęć do cyrków wśród części poznaniaków.

Okazuje się, że jeden z nich pojawi się w Poznaniu już jutro. Cyrk Korona w stolicy Wielkopolski już gościł i za każdym razem budziło to protesty obrońców zwierząt. – Cyrk Korona w swoim repertuarze wykorzystuje wiele zwierząt, są to psy, kozy, kucyki, wielbłądy. Zwierzęta w cyrkach trzymane są w ciasnych klatkach i przyczepach, a jedyne chwile kiedy mogą je opuścić to czas tresury i występów na arenie. Przez większość roku są przewożone z miasta do miasta, co wiąże się ze stresem wynikającym z wielokrotnych zmian miejsca przebywania. Wiele z nich choruje nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, wykazując stereotypowe zachowania takie jak ciągłe kiwanie głową czy kręcenie się – mówi Malwina Malinowska z poznańskiej grupy Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt, która protestowała pod cyrkiem też rok temu.

Cyrk ma się odbyć na terenach galerii handlowej M1 w Poznaniu. Ta jednak zapewnia, że pokazy ze zwierzętami się nie pojawią. – Warunkiem pojawienia się cyrku na naszym terenie było zapewnienie organizatora, że w pokazach nie będą wykorzystywane żadne dzikie zwierzęta. Tak też będzie i starannie to sprawdzimy. W trakcie pokazów będzie natomiast miało miejsce przedstawienie z udziałem psów Border Collie. Jednocześnie pragniemy zaręczyć, że ze względu na tak wielką ilość obaw więcej cyrku pod żadnym M1 nie będzie – wyjaśniają przedstawiciele centrum handlowego w oświadczeniu.

Protest pod cyrkiem i tak się odbędzie. Tym razem będą nawet dwa. Odbędą się one 2 listopada o 15:00 oraz 3 listopada o 12:00 przy przystanku tramwajowym Szwedzka (wjazd na parking galerii M1).

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze