W obronie zwierząt protestowali przed cyrkiem

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Obrońcy zwierząt zorganizowali protest pod Cyrkiem Korona. Jak podkreślali demonstranci zwierzęta naprawdę cierpią w takich miejscach.

Organizatorzy w rozdawanych ulotkach podkreślali, że zwierzęta w cyrkach cierpią na naprawdę wiele chorób oraz nie mają warunków do godnego życia. Jako główne przykłady podają trzymanie w ciasnych klatkach oraz na łańcuchach.

Co więcej, obrońcy zwierząt, podkreślają jak brutalna bywa tresura zwierząt wykorzystywanych później w cyrkach. Według nich większość trików egzekwowana jest przy pomocy elektrycznych pałek, haków lub biczy.

– Walczymy od lat o to, żeby w cyrkach nie wykorzystywano zwierząt – tłumaczy Malwina Malinowska, jedna z organizatorek. – Cyrk Korona w swoim repertuarze posiada ich bardzo wiele… Uważamy, że trzymanie zwierząt w przyczepach i klatkach oraz tresowanie ich jest wbrew ich naturze. Do tego dochodzi często do wielu brutalnych czynności wobec tych zwierząt, bo żadne dzikie zwierzę nie będzie samo z siebie przecież wykonywać sztuczek, które potem widać na arenie. Cieszy nas również, że osoby w Urzędzie Miasta dostrzegają problem i, że w Poznaniu już jest zakaz na terenach miejskich urządzania cyrków ze zwierzętami. Tutaj niestety jest teren prywatny…

W demonstracji uczestniczyło około 30 osób. Osoba zarządzająca cyrkiem, była zbyt zajęta, żeby udzielić nam komentarza odnośnie protestu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: