kontrola drogowa Hetmańska fot. policja

Poznań: Będzie fotoradar na Hetmańskiej!

Główny Inspektorat Transportu Drogowego potwierdził możliwość instalacji jeszcze w tym roku jednego fotoradaru na ul. Hetmańskiej. Informację podała dziś Rada Osiedla Św. Łazarz.

Osiedlowi radni od kilku miesięcy walczą o fotoradar na Hetmańskiej z powodu wypadków, do jakich dochodzi na tej ulicy, a które są spowodowane głównie przekraczaniem prędkości przez jadących nią kierowców. Ograniczenie prędkości na śródmiejskim odcinku do 50 km na godzinę i częstsze kontrole policji niestety, nie pomagają. Na Hetmańskiej nadal dochodzi do wypadków. Tylko w tym roku zginęły tu trzy osoby.

Dlatego łazarscy radni pomyśleli o fotoradarze zainstalowanym na ulicy. Pomysł poparła policja, bo jej funkcjonariusze lepiej niż ktokolwiek wiedzą, jak niebezpiecznie jest na Hetmańskiej. Fotoradarami jednak zarządza Główny Inspektorat Transportu Drogowego i wcale nie było pewne, czy wyda zgodę na montaż fotoradaru – i czy będzie miał na to środki.

Na szczęście GITD docenił wagę problemu.
“Na dzisiejszej Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta uzyskaliśmy informację, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego potwierdził możliwość instalacji jeszcze w tym roku jednego fotoradaru na ul. Hetmańskiej” – poinformowali dziś radni Osiedla św. Łazarz. – “Po spotkaniach terenowych GITD oraz Policja zaakceptowali lokalizację pomiędzy ul. Kolejową a Dmowskiego. Prawdopodobny termin montażu to grudzień 2021 r.”.

Jak podkreślają radni, fotoradary są uważane za jedne z najskuteczniejszych narzędzi poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Miejmy nadzieję, że ta opinia potwierdzi się także na Hetmańskiej i wreszcie stanie się tam bezpieczniej.

Źródło: ROŚŁ

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze