Poznań: Bardzo zła jakość powietrza. Pojawił się kolejny zakaz

kontrole dronem smog 2 fot. straż miejska
Ze względu na bardzo złą jakość powietrza zanotowaną wczoraj w Poznaniu, w mieście pojawił się ponownie zakaz palenia w kominkach.

– Z uwagi na stwierdzone wczoraj (na stacji automatycznego pomiaru jakości powietrza WIOŚ) przekroczenie 24-godzinnego poziomu dopuszczalnego PM10 i prognozowane utrzymanie przekroczenia, zakazuje się dzisiaj od godziny 0:01 do 23:59 stosowania źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe nie spełniających wymagań Ekoprojektu (piec, kocioł lub kominek), jeżeli mieszkanie, dom lub lokal użytkowy posiada równolegle drugie źródło ciepła z miejskiej sieci cieplnej, gazowe, elektryczne, pompy ciepła lub inne spełniające wymagania Ekoprojektu – poinformował wydział środowiska Urzędu Miasta.

Podstawą prawną do wprowadzenia zakazu jest uchwała przyjęta przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego, tzw. „antysmogowa”. Urzędnicy przypominają, że w przypadku podejrzeń, że ktoś może łamać zakaz, należy się skontaktować ze Strażą Miejską (tel. 986).

Według prognoz nie powinniśmy oczekiwać poprawy jakości powietrza w ciągu kilku najbliższych dni. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że zakaz zostanie utrzymany. Aktualną jakość powietrza oraz nadchodzące prognozy można sprawdzić tutaj. 

Jest to już kolejny zakaz wprowadzony przez Urząd Miasta ze względu na złą jakość powietrza. Jeżeli stężenie szkodliwych pyłów PM10 przekroczy 100 ug/m3 – w mieście będzie można korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

Poznań: Będzie smog – pojedziemy za darmo miejską komunikacją!

Podziel się:

Ostatnio dodane: