Poznań: Awaria wodociągowa na osiedlu Zwycięstwa. Trwa usuwanie skutków „wielkiej wody”

awaria wodociagu na os. Zwycięstwa fot.UMP

Uszkodzony odcinek wodociągu został już zamknięty i trwa usuwanie skutków awarii. Mieszkańcy osiedla Zwycięstwa już powinni mieć wodę, chociaż mogą być problemy z ciśnieniem. Trwa oczyszczanie miejsca awarii.

Przypomnijmy: około godziny 11.30 na osiedlu Zwycięstwa 19 doszło do dużej awarii rury wodociągowej. Woda zalała przystanek PST i pobliskie parkingi oraz znajdujące się na nich samochody. Przez prawie dwie godziny trasą Pestki nie kursowały tramwaje z powodu wody płynącej torowiskiem.

Aquanet natychmiast zamknął uszkodzony odcinek rurociągu, co odcięło dopływ wody – gdy spłynęła, tramwaje ponownie wyruszyły na trasy, a mieszkańcy mogli dostać się do swoich zalanych samochodów. Jak zapewniła Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka prasowa Aquanetu, mieszkańcy nie zostaną pozbawieni wody dzięki systemowi rur zastępczych, ale na wyższych piętrach w czasie największego poboru wody mogą być kłopoty z ciśnieniem.

Na miejscu awarii pracują wozy asenizacyjne, które oczyszczają teren i usuwają resztę wody. Dopiero po zakończeniu przez nie prac na miejsce awarii będą mogły wejść ekipy remontowe i sprawdzić, dlaczego do niej doszło. Na razie Aquanet nie zna jeszcze przyczyny awarii.

W sprawie awarii zajął stanowisko także prezydent Jacek Jaśkowiak podkreślając, że to jeden z powodów, dla którego miasto tak intensywnie remontuje infrastrukturę podziemną.
„Jest to kwestia przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców” – napisał na swoim profilu na Facebooku. – „Patrząc na rozmiary strat nietrudno sobie bowiem wyobrazić, jakie mogłyby być konsekwencje takiej awarii na Starym Mieście. Pęknięcie rury wodociągowej mogłoby tam grozić nawet zawaleniem okolicznych kamienic. Dlatego z taką determinacją realizujemy szereg inwestycji w centrum, gdzie infrastruktura jest najstarsza, a przekroje niektórych rur sięgają nawet metra”.

Podziel się: