Poznań: Awaria wodociągu na osiedlu Zwycięstwa. Zalało przystanek PST!

Aquanet prace fot. L. Łada

Wielka awaria rury wodociągowej na osiedlu Zwycięstwa 19 sprawiła, że przystanek Pestki przy al. Solidarności zamienił się w rwącą rzekę z wodospadami. Tramwaje nie kursują Pestką, ale objazdami, jak poinformowało MPK Poznań.

Rura pękła około godziny 11.00, a woda zalała przystanek, tworząc malownicze kaskady na schodach, a także przejście podziemne i torowisko oraz pobliskie parkingi, zwłaszcza te położone poniżej poziomu gruntu, jak informuje nasza Użytkowniczka. Zalewane są samochody zaparkowane na osiedlu Zwycięstwa, tylko części kierowców udało się w porę zabrać swoje pojazdy.

Aquanet zamknął już dopływ wody, jednak usuwanie tak dużej awarii musi potrwać. Mieszkańcy osiedla Zwycięstwa muszą się liczyć z brakiem wody co najmniej przez kilka godzin.

Przez ponad dwie godziny tramwaje nie kursowały trasą Pestki od Dworca Zachodniego do Os. Sobieskiego: tramwaje linii 12 i 16 kursowały objazdem do pętli Połabska, a tramwaje linii 14 i 15 kursują – do pętli Piątkowska. Jednak jak informuje MPK Poznań, ruch na trasie wrócił już do normy.

Podziel się: