Poznań: Anna Pawłowska nową dyrektor sanepidu w Poznaniu

Anna Pawłowska
Anna Pawłowska, dotychczasowy kierownik oddziału epidemiologii, zgodnie z naszymi informacjami została nowa dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Nominację otrzymała dzisiaj.

Poprzedni dyrektor, Witold Draber, zrezygnował z funkcji w ubiegłym tygodniu. Powodem był fakt, że… był lekarzem. Jadwiga Kuczma-Napierała, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, zadecydowała, że lekarze, którzy są dyrektorami stacji, powinni zrezygnować z prowadzenia praktyki lekarskiej – albo z bycia dyrektorem stacji.

Na jego stanowisko została powołana Anna Pawłowska, zgodnie z naszymi nieoficjalnymi informacjami. Będzie ona jednocześnie pełnić funkcję Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Anna Pawłowska ukończyła Wydział Biologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od początku swojej kariery zawodowej, tj. od 1995 r., związana jest z Państwową Inspekcją Sanitarną. W roku 2017 uzyskała tytuł specjalisty epidemiologa. Ostatnio zajmowała stanowisko Kierownika Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Anna Pawłowska jest także tą kierowniczką, która nagłośniła sprawę mobbingu w stacji, braku personelu do pracy i nieprawidłowościach w zarządzaniu. Za to została zwolniona ze stanowiska kierownika – co prawda przez dyrektora Drabera, ale za zgodą tej samej Jadwigi Kuczmy-Napierały, która teraz nominowała ją na stanowisko dyrektora.

Podziel się: