Powstanie nowe centrum dystrybucyjne w Wielkopolsce. Będą miejsca pracy

fot. KrejZii, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons (zmieniony rozmiar)

W miejscowości Bolewicko w powiecie nowotomyskim, przy drodze krajowej nr 92, powstanie duże centrum dystrybucyjne sieci Dino Polska S.A. To będzie dziewiąte centrum dystrybucyjne firmy w kraju.

Jak informuje portal “investmap”, obecnie Dino posiada osiem centrów dystrybucyjnych, w tym dwa w Wielkopolsce: w Krotoszynie i w Jastrowiu. Teraz w naszym regionie dojdzie następne w Bolewicku w powiecie nowotomyskim. To bardzo dogodna lokalizacja: przy drodze krajowej nr 92 i blisko węzła autostradowego.

Inwestorem jest Centrum Wynajmu Nieruchomości 4 S.A., należąca do Grupy Dino, a wniosek o pozwolenie na budowę został złożony 3 marca w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu, a budowa ma potrwać do połowy 2024 roku. Wartość inwestycji szacuje się na około 130 mln zł netto – spółka pokryje koszty ze środków własnych.

Powierzchnia magazynowa centrum będzie wynosiła około 45 tys. mkw., a wśród budynków będą między innymi chłodnie, mroźnie, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz część socjalno-biurowa. Powstanie też kilkaset nowych miejsc pracy – około 500 w samym centrum i do 200 przy transporcie.

Dino Polska to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych. Według danych z końca marca 2023 r. sieć liczy 2210 sklepów w całym kraju.

Podziel się: