Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Poparcie dla Jacka Jaśkowiaka rośnie? “Jest lepszym kandydatem niż Kidawa-Błońska”

Tak uważa Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. Według niej Jacek Jaśkowiak ma “charakter i charyzmę”. Czy to wystarczy do wygrania w prawyborach?
Reklama

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk zasypywała pochwałami prezydenta Poznania podczas rozmowy z Onetem. Uważa ona, że start Jaśkowiaka jest z całą pewnością korzystny dla Platformy Obywatelskiej, nawet pomimo kontrowersji jakie się pojawiły podczas zgłaszania jego kandydatury (słynna koperta). – To kandydat, na którego mogłabym zagłosować z silnym przekonaniem, że byłby dobrym prezydentem dla Polski, dla obywateli, dla szerokiego bloku demokratycznego – stwierdziła Dobrzańska-Frasyniuk.

Reklama

Następnie podkreśla ona cechy prezydenta Poznania, które ceni. Wśród kluczowych jest “charakter i charyzma”, które są niezbędne w polityce według Dobrzańskiej-Frasyniuk. Jednocześnie lekko uderza w Małgorzatę Kidawę-Błońską, która według niej może być świetnym prezydentem do zasypywania rowów, ale Polska ma teraz potrzebować silnego lidera. 

– Jaśkowiak jest lepszym kandydatem niż Małgorzata Kidawa-Błońska ze względu na kompetencje i osobisty potencjał. Jestem zmęczona wojną płci i argumentami, iż Kidawa-Błońska będzie lepszą kandydatką, dlatego że jest kobietą i będzie świetną “matką Polką” prezydentką, która pogodzi Polaków – podsumowuje Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk.

Borys Budka “ma wątpliwości”
Reklama

Tak zdecydowane poparcie od osoby publicznej dla Jacka Jaśkowiaka jest czymś nowym. Na informację o zgłoszeniu jego kandydatury w prawyborach, większość polityków PO zareagowała mało entuzjastycznie. – Mam wątpliwości, czy Jacek Jaśkowiak, prezydent liberalnego Poznania, wpasowuje się w poglądy Polski powiatowej i małych miasteczek – mówił Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Swoich wątpliwości nie ukrywał też Bronisław Komorowski, były prezydent Polski, który stwierdził, że Jacek Jaśkowiak “powinien jeszcze dojrzeć do polityki centralnej”.

Reklama

Zwycięzcę prawyborów w Platformie Obywatelskiej poznamy najprawdopodobniej do końca stycznia. Jacek Jaśkowiak i Małgorzata Kidawa-Błońska są jedynymi kandydatami.

Sprawdź: Jacek Jaśkowiak i Małgorzata Kidawa-Błońska dostaną po 25 tysięcy złotych na kampanię wyborczą!

Reklama

Źródło: Onet

Podziel się!

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Nawet w waszym TVN-ie mowia ze nie ma zadnych szans z Kidawą , tylko próbuje Jacuś się lansować i pokazać w szerszym gronie.

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Jaskowiak to wzbudza jedynie obrzydzenie

Janusz Nowakowski
Gość
Janusz Nowakowski

Prezydentem na druga kadencje bedzie Andrzej Duda i nikt wiecej nie ma szans,wygra w pierwszej turze.

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Widzę same miłe komentarze wszędzie . Ja nie wiem jak ten człowiek został prezydentem naszego pięknego miasta ?