Jacek Jaśkowiak Związek Miast Polskich fot. UMP

Jacek Jaśkowiak: “Dostaniemy po 25 tys. zł na prekampanię”

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, w porannej rozmowie w radiu RMF, przybliżył nieco szczegółów dotyczących nadchodzącej kampanii wyborczej.

Przypomnijmy – prezydent Poznania dość niespodziewanie kilka dni temu zdecydował się wziąć udział w prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Informacja była dość zaskakująca, a sporo kontrowersji wywołał m.in. sposób złożenia kandydatury przez Jaśkowiaka, który użył do tego koperty.

Jaśkowiak podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem, zdradził, że pierwsze rozważania na temat startu miał już rok temu. Jednocześnie polityk PO bagatelizował krytykę części kolegów dotyczącą formy zgłoszenia kandydatury. – Deklaracja została złożona w sposób prawidłowy. Organ, który został powołany do tego, by sprawdzić prawidłowość podpisów i te wszystkie inne elementy nie miał żadnych zastrzeżeń – mówił Jaśkowiak. Prezydent zdradził również, że zarówno on, jak i Małgorzata Kidawa-Błońska (jego jedyna rywalka) dostaną od partii po 25 tys. złotych na kampanię.

Jaśkowiak: “Jestem człowiekiem centrum”

Zapytany przez Mazurka o to czy jest człowiekiem Lewicy, Jacek Jaśkowiak zdecydowanie podkreślił, że jest człowiekiem centrum. Prezydent Poznania w rozmowie przyznał też, że gdyby to od niego zależało to małżeństwa osób homoseksualnych byłyby w Polsce legalne.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze