Polski Ład: Kampanię promującą ma rozpocząć Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar
20 czerwca ma ruszyć ogólnopolska kampania promująca rządowy program Polski Ład. Ma ją zainaugurować prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Taką informację podał „Wprost”, powołując się na Polską Agencję Prasową. Prezes Kaczyński nie będzie promował Polskiego ładu w pojedynkę. Polskę będą też w tym celu objeżdżać najbardziej rozpoznawalni politycy Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu kilku tygodni po 20 czerwca mają odwiedzić wszystkie powiaty w Polsce, by reklamować projekt i podawać terminy wprowadzenia go w życie.

Polski Ład to zaprezentowany miesiąc temu rządowy program wsparcia dla gospodarki, który ma pozwolić jej wyjść na prostą po pandemii. Jednak zawiera nie tylko zapowiedzi wsparcia dla firm – są tam również obietnice podwyższenia finansowania służby zdrowia z budżetu do 7 proc., zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł czy możliwość budowania niewielkich domów bez konieczności uzyskiwania dziesiątków zezwoleń.

Polski Ład jest projektem krytykowanym przez opozycję wskazującą na cięcia w finansach samorządów, co ma być sposobem na ograniczenie ich znaczenia i możliwości zarządzania oraz powrót do centralnego zarządzania gospodarką.