Pod Poznaniem znów widziano wilki!

wilki fot. worldinMyEyes, pixabay

W gminie Kaźmierz, 20 km na północny zachód od Poznania, pojawiły się wilki. Władze gminy na swojej stronie opublikowały ostrzeżenie dla mieszkańców. „Prosimy zachować ostrożność” – napisały .

„Otrzymaliśmy informację, iż w obwodzie łowieckim nr 130 zaobserwowano wilki” – informuje gmina Kaźmierz na swojej stronie. – „Zwierzęta najczęściej widywane sa w miejscowościach Brodziszewo, Chlewiska, Chrusty i Kąsinowo. Myśliwi zaobserwowali watahy składające się z kilku osobników. Wcześniej obserwacje zwierząt oraz ich śladów bytowania w obwodzie łowieckim nr 130 miały charakter incydentalny”.

To kolejny raz, kiedy wilki pojawiają się pod Poznaniem – jeszcze na początku tego roku można je było spotkać w lesie między Szczepankowem a Swarzędzem. Jednak ten las był zdecydowanie za mały jak na potrzeby tych zwierząt, więc się stamtąd wyniosły.

Tego problemu raczej nie mają wilki pojawiające się w gminie Kaźmierz – stąd jest już blisko do Puszczy Noteckiej, a tam miejsca nawet dla większych watah na pewno nie zabraknie.

Wilki zazwyczaj – jeśli są zdrowe – nie interesują się ludźmi i ich siedzibami, więc mieszkańcy gminy Kaźmierz nie muszą się ich obawiać. Powinni jednak pamiętać o tym, by na spacery z psami chodzić wyłącznie na smyczy, bo wilk może zaatakować psa, a wynik starcia między psem a wilkiem częściej bywa tragiczny dla psa.

Podziel się:

Ostatnio dodane: