Piła: Kolejny wypadek na torach. Starosta apeluje o ostrożność

wypadek, Piła fot. Eligiusz Komarowski

18 sierpnia pociąg potrącił czternastolatkę, kilka dni wcześniej na torach zginął 87-letni mężczyzna. Czy rzeczywiście w Pile ostatnio jest wyjątkowo dużo wypadków na torach, jak uważa starosta Eligiusz Komarowski?

Po wypadku Eligiusz Komarowski, starosta pilski, zaapelował do mieszkańców, by uważali przechodząc przez tory: „w regionie ostatnio jest bardzo dużo wypadków związanych z ruchem kolejowym” – napisał.

Rzeczywiście, kilka dni wcześniej, 12 sierpnia, pociąg potrącił 70-latka, który przeprowadzał swój rower poza dozwolonym przejściem w okolicy ulicy Krzywej. Mężczyzna zginął na miejscu. 18 sierpnia pociąg potrącił czternastolatkę, tym razem na ulicy Fabrycznej, na oznakowanym przejeździe kolejowym. Dziewczynka jest w stanie bardzo ciężkim, trzeba jej było amputować prawą rękę. Według słów maszynisty weszła wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy, jednak dochodzenie w tej sprawie cały czas trwa, a samej dziewczynki, ze względu na obrażenia, nie można przesłuchać.

Czy rzeczywiście po dwóch poważnych wypadkach w ostatnim czasie można mówić, że w Pilskiem jest ich dużo? Portal asta24.pl zwraca uwagę, że w kraju od początku roku PKP odnotowało 102 wypadki z udziałem pieszych, którzy przechodzili przez tory w niedozwolonym miejscu. Zginęło w nich 79 osób i przy takiej liczbie dwa przypadki w jednym mieście, w odstępie kilku dni, to rzeczywiście dużo.

Starosta pilski miał więc rację, prosząc mieszkańców o większą ostrożność przy przechodzeniu i przejeżdżaniu przez tory, nawet w miejscach dozwolonych. Bo nieuwaga może się skończyć tragicznie.

Podziel się: