drive thru Ostrzeszów fot. 12WBOT2

Ostrzeszów: Burmistrz zaapelował do mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach

Patryk Jędrkowiak, burmistrz Ostrzeszowa, wprowadził dodatkowe restrykcje w urzędzie miasta i gminy. Zwrócił się też do mieszkańców, by ograniczali wizyty w urzędach do absolutnego minimum. Powodem jest koronawirus.

W urzędzie ni będzie działała winda dla klientów, a wszelkie płatności będzie można wykonywać tylko w jednym miejscu – w okienku przy wejściu głównym. Burmistrz przypomniał też o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu i dezynfekcji rąk.

Od kilku dni w powiecie znów lawinowo przybywa zakażeń – obecnie to już ponad 200 osób. Kolejne ognisko koronawirusa wykryto w przetwórni drobiu w Mikstacie. Firma zdezynfekowała zakład, pracownicy są objęci kwarantanną, ale zakażonych przybywa, co potwierdzają nadchodzące wyniki testów.

Diagnozowanie ułatwi mobilny punkt pobrań prób na koronawirusa, który w piątek i wtorek stanie w Mikstacie, zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego. Możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia są prowadzone od 5 sierpnia w godz. 8:00-16:00.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze