drive thru Ostrzeszów fot. 12WBOT2

Ostrzeszów: Mobilny punkt pobrań wymazów stanie w Mikstacie

Dodatkowy sprzęt do dezynfekcji oraz ochrony osobistej dla szpitala i DPS-ów, a pod koniec tygodnia punkt pobrań wymazów do testów na koronawirusa w Mikstacie. Takie decyzje podjął dziś Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Wojewoda zadecydował o dodatkowych działaniach w powiecie ostrzeszowskim ze względu na stwierdzone nowe ognisko zakażeń koronawirusem w firmie przetwórstwa drobiu AMI z Mikstatu.

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska rozmawiała dziś podczas wideokonferencji z władzami powiatu ostrowskiego, miasta Ostrzeszów oraz Mikstat o aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z covid-19. W trakcie rozmów omówiono sytuację związaną z kolejnymi przypadkami zakażeń w firmie z Mikstatu. Do dziś potwierdzono 233 przypadki zakażeń w tym ognisku, a 170 osób objęto kwarantanną.

– Nasze działania muszą być skoordynowane i powinny zabezpieczać wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze i chore – mówiła wicewojewoda. – W najbliższych dniach do dwóch placówek DPS na terenie powiatu oraz szpitala powiatowego trafi przekazany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki sprzęt ochrony osobistej – maseczki, rękawice, płyny do dezynfekcji.

Jeszcze w tym tygodniu, zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, w gminie Mikstat uruchomiony zostanie punkt pobrań wymazów. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy gminy i powiatu będą mogli przebadać się na obecność koronowairusa.

W Mikstacie punkt wymazów będzie pracował w najbliższy piątek (Stadion) oraz we wtorek w przyszłym tygodniu (Rynek). Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu, zgodnie z oczekiwaniami lokalnego samorządu, podyktowane jest aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego.

Jak zawsze możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od jutra, 5 sierpnia w godz. 8:00-16:00.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar