Ogródki na poznańskim rynku w długi majowy weekend? „Zależy nam na tym”

Stary Rynek, Jacek Jaśkowiak fot. J. Jaśkowiak FB

„Zależy nam na tym, by na części nowej nawierzchni Starego Rynku już w weekend majowy restauratorzy mogli ustawić stoliki” – napisał prezydent Jacek Jaśkowiak na swoim profilu społecznościowym. Czy to się uda?

Dyskusja o tym, czy ogródki będą na Starym Rynku czy też nie – trwa od marca, a restauratorzy się niepokoją nie bez powodu. Przypomnijmy, że mają złe doświadczenia z ubiegłego roku, kiedy to po długich bojach ogródki w końcu stanęły na placu Wolności. Stało się to jednak dopiero w czerwcu i choć były całe lato, to jednak frekwencja nie mogła się równać z tą, którą zaliczały co roku ogródki na Starym Rynku.

W tym roku na początku marca Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta, powiedział, że większość chodników na rynku ma być gotowa do końca maja, a prace przy całości nawierzchni zakończą się w lipcu. Ogródki mają stać na chodnikach – ale na początku maja nie wszędzie będą one gotowe. I co wtedy? Zastępca prezydenta zapewnił, że wtedy restauratorzy będą mogli ustawić sobie stoliki nawet na piasku – będzie to się nazywało nie ogródkiem, a stoiskiem promocyjnym i na takie miasto już wydaje zgody.

Teraz determinację władz miasta co do otwarcia ogródków na Starym Rynku tego lata potwierdził prezydent Jacek Jaśkowiak. A nawet podał konkretny termin
„Zależy nam na tym, by na części nowej nawierzchni Starego Rynku już w weekend majowy restauratorzy mogli ustawić stoliki” – napisał na swoim profilu na Facebooku. – „Od kilku tygodni widać już pierwsze fragmenty chodników – najpierw pojawiły się między ul. Wrocławską a Świętosławską, a ostatnio pomiędzy ulicami Paderewskiego i Franciszkańską. Większość nawierzchni wzdłuż kamienic powinna być gotowa wiosną, by w sezonie letnim lokale mogły działać w możliwie najszerszym zakresie. Takim, na jaki pozwolą warunki na placu budowy”.

Pierwsze metry chodnika położono pod koniec marca i prace postępują. Czy jednak wykonawcy zdążą? Zostało im niewiele ponad tydzień, a obecny wygląd Starego Rynku nie napawa optymizmem. Trzymajmy więc kciuki za to, żebyśmy rzeczywiście w długi weekend majowy mogli się napić kawy w ogródkach na Starym Rynku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: