Nowy spot reklamowy Prawa i Sprawiedliwości. Z poznańskim wątkiem

piknik PiS Połajewo, Jarosław Kaczyński fot. K. Adamska

“Rząd PiS odbudowuje potencjał obronny naszego kraju” – zapewnia w najnowszym spocie reklamowym Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński. I wbija szpilę PO, wykorzystując słynny bieg nad granicą poznańskiego posła Franciszka Sterczewskiego.

Spot jest poświęcony stanowi obronności Polski, który ostatnio budzi wiele emocji, między innymi ze względu na pocisk znaleziony w lesie pod Bydgoszczą, balon tajemniczego pochodzenia czy najnowsze zdarzenie z 1 sierpnia, kiedy w polską przestrzeń powietrzną wleciały śmigłowce białoruskie, a Ministerstwo Obrony Narodowej długo temu zaprzeczało, choć zdjęcia zrobione przez mieszkańców Białowieży i turystów nie pozostawiały wątpliwości.

Jarosław Kaczyński w najnowszym spocie co prawda nie odnosi się do tych wydarzeń, ale za to twierdzi, że to rządy Platformy Obywatelskiej przyczyniły się do zmniejszenia obronności Polski.

“Platforma mówi coś o bezpieczeństwie, a za ich czasów znikały jednostki wojskowe i posterunki policji. W sumie ponad tysiąc – 629 baz wojskowych i 477 posterunków policji. Dzisiaj je odbudowujemy” – mówi Jarosław Kaczyński, a na grafice pojawia się informacja, że od początku rządów PiS utworzono 20 baz i 163 posterunki. – “Do tego liczby: za czasów PO w 2015 roku wydatki na obronność wynosiły 37,5 miliarda złotych, dzisiaj, za rządów PiS, 137 miliardów złotych. Powiedzieć można wszystko, ale liczą się czyny, a nie słowa. Więc PO – reklamówki w ręce i do biegania. Bezpieczeństwo to dla was zbyt poważna sprawa”.

“Reklamówki w ręce i do biegania” – to aluzja do słynnego biegu poznańskiego posła Franciszka Sterczewskiego, który chciał w ten sposób przekazać migrantom na granicy w Usnarzu Górnym reklamówkę z jedzeniem. Kordon strażników granicznych nie przepuszczał wolontariuszy do migrantów i nie pozwalał na przekazanie im pomocy humanitarnej.

Nowy spot jest opatrzony hashtagiem #POdoReklamówek i został udostępniony przez polityków i zwolenników PiS w całym kraju.

Podziel się: