Młodzi Nowocześni: czarny protest w całej Polsce!

Poznań czarny protest fot. Młodzi Nowocześni
Od poniedziałku trwa ogólnopolski protest młodzieży zainicjowany przez Młodych Nowoczesnych. Młodzi ludzie przez tydzień przychodzą do szkoły ubrani na czarno, by zaprotestować przeciwko nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki.

Młodzi Nowocześni nazwali swój protest „pogrzebem oświaty”, bo tym właśnie jest ich zdaniem nominacja na stanowisko ministra edukacji i nauki osoby, która wygłasza publicznie homofobiczne i seksistowskie poglądy, nie uważając ich w dodatku za nic złego. Akcję poprzedzili konferencjami prasowymi w całym kraju.

– Przemysław Czarnek zasłynął twierdzeniami, w których kwestionował potrzebę zdobywania
przez kobiety wykształcenia, ograniczając ich rolę do rodzenia dzieci i prowadzenia domu. Nie można też zapomnieć, jak głosił, że osoby LGBT nie są równe ludziom normalnym – mówiła Aleksandra Kot, wiceprzewodnicząca Młodych Nowoczesnych. – Mam wrażenie, że nominując osobę tak kontrowersyjną na taką ważną funkcję, PiS działa na zasadzie „i co nam zrobicie?”

– Edukacja w Polsce miała już przez PiS dosyć problemów – dodaje Andrzej Prendke, przewodniczący Młodych Nowoczesnych. – Decyzją o powołaniu Czarnka na ministra jednak postanowili całkowicie dobić to, co z niej zostało. Nie ma naszej zgody na tak seksistowskie i
homofobiczne wypowiedzi, jakie popełnia człowiek, który ma zarządzać całą oświatą i być ministrem wszystkich uczniów. Od władzy należy wymagać więcej.

Przewodniczący Nowoczesne, poseł Adam Szłapka, zwrócił uwagę, że jakość edukacji jest rzeczą najważniejszą.
– Kwestia edukacji, to nie jest wątek poboczny, to kwestia absolutnie fundamentalna – mówił. – To podstawa rozwoju i przyszłości każdego państwa i społeczeństwa.

Młodzi .Nowocześni otrzymują setki zdjęć całych klas ubranych na czarno, które napływają z całego kraju. Protest potrwa do końca tygodnia, następnie młodzi działacze Nowoczesnej zamierzają bardzo szczegółowo przyglądać się poczynaniom nowego ministra.

Do powołania posła na stanowisko ministra wprawdzie jeszcze nie doszło z powodu zakażenia koronawirusem, ale to tylko przesunięcie w czasie.
– Panu posłowi życzymy bardzo dużo zdrowia. Życzymy więc także wypoczynku od spraw służbowych – podsumowuje Andrzej Prendke. – Będzie to z korzyścią dla zdrowia pana posła, jak i dla całej polskiej oświaty.

Mat. pras. el

Podziel się:

Ostatnio dodane: