sobota, 24 lutego, 2024

Leszno przygotowuje się do rewitalizacji pływalni “Akwawit”. Powstanie nowoczesne centrum rekreacji?

Władze Leszna ogłosiły, że niebawem podpiszą umowę na rewitalizację lokalnej pływalni “Akwawit”, która przeszła już przez wszystkie etapy postępowania przetargowego. Przebudowa obiektu, który od 2018 roku pozostaje nieczynny, obejmie gruntowną modernizację i rozbudowę istniejących przestrzeni.

Prezydent Leszna, Łukasz Borowiak, podzielił się z radnymi miasta szczegółami dotyczącymi planów odnowienia pływalni. Zadeklarował, że po zakończeniu prac, w zasadzie jedynie konstrukcja zewnętrzna pływalni pozostanie niezmieniona. W ramach projektu przewiduje się kompleksowy remont, w tym odnowienie dachu oraz wymianę okien i drzwi. Dodatkowo, infrastruktura pływalni przejdzie modernizację, z instalacją nowoczesnego sprzętu.

Nowa odsłona “Akwawitu” ma oferować mieszkańcom Leszna szereg atrakcji i usług. Obok zachowanego basenu sportowego pojawiają się strefy dedykowane różnym aktywnościom, takim jak rehabilitacja, fitness, relaks, a także przestrzeń wypoczynkowa i konferencyjna. Prezydent Borowiak podkreślił, że odnowiona pływalnia będzie multifunkcjonalnym centrum, służącym potrzebom i zainteresowaniom lokalnej społeczności.

Koszt modernizacji “Akwawitu” przekroczy 75 milionów złotych. Na ten cel otrzymało wsparcie finansowe z programu “Polski Ład” w wysokości 26 milionów złotych.

Popularny aquapark, będący niegdyś pionierem w branży rozrywki wodnej w Polsce, zakończył swoją działalność w 2018 roku. Przypomnijmy, że pływalnia została nabyta przez samorząd od poprzednich właścicieli w 2021 roku.

Otwarty w 1993 roku, aquapark w Lesznie szybko zyskał miano jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w kraju. Przez okres prawie trzydziestu lat, był miejscem wypoczynku i rekreacji. Niestety, po długim okresie funkcjonowania, obiekt ten napotkał trudności finansowe. Kluczowym punktem zwrotnym dla losów aquaparku okazał się brak porozumienia pomiędzy właścicielami a władzami miasta w kwestii dofinansowania, który doprowadził do decyzji o zamknięciu obiektu.

Źródło: Radio Poznań / TenPoznan
Strona głównaLesznoLeszno przygotowuje się do rewitalizacji pływalni "Akwawit". Powstanie nowoczesne centrum rekreacji?