Akwawit fot.. UM Leszno

Leszno: Czy “Akwawit” ponownie zostanie otwarty? Trwają negocjacje

Właściciele pływalni przedstawili samorządowi Leszna nową ofertę – tym razem chcą kupić obiekt razem z parkingiem. To nie pierwsze podejście do ponownego otwarcia basenu. Czy tym razem się uda?

Zdaniem leszczyńskiego magistratu na odtrąbienie sukcesu jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie – ale rozmowy trwają. Nie jest to pierwsza próba rozwiązania sprawy Akwawitu – może jednak tym razem się uda? Jak informuje Radio Poznań, na razie prezydent Łukasz Borowiak spotkał się z szefami “Akwawitu”. Obie strony podjęły decyzję, że na tym etapie negocjacji nie będą mówić o żadnych stawkach czy cenowy propozycjach.

Przypomnijmy: słynny aquapark, z którego słynęło Leszno, działał od 1993 roku i był przez wiele lat najnowocześniejszym aquaparkiem w Polsce.

Został zamknięty dwa lata temu, ponieważ właściciele obiektu nie osiągnęli porozumienia z miastem co do dofinansowania obiektu z budżetu. Miasto proponowało 200 tys. zł oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości w wysokości nieco ponad 100 tys. zł. Firma uznała, że to za mało i nie pozwoli na dalsze funkcjonowanie obiektu. Chcieli 1,2 mln zł rocznie.

Prezydent takich pieniędzy nie chciał dać – więc pływalnia została zamknięta w 2018 roku. Pozostałe części Centrum Konferencji i Rekreacji „Akwawit”, czyli hotel, restauracja, sale konferencyjne oraz SPA z saunami – działają nadal.

Rocznie aquapark odwiedzało około pół miliona osób, a całe Centrum Konferencji i Rekreacji „Akwawit” dawało miesięczny zysk w wysokości blisko 100 tys. zł. Teraz ponowne uruchomienie pływali będzie kosztowało około 6 mln zł.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze