Lech vs Wisła – ostatnie spotkanie przed przerwą zimową!

Runda jesienna była dla piłkarzy, a także kibiców Lecha Poznań pełna wzlotów i upadków. Już w najbliższy weekend podopieczni Dariusza Żurawia rozegrają swoje ostatnie spotkanie w 2020 roku. Przeciwnikiem Kolejorza będzie Wisła Kraków. Kto jest faworytem tego meczu w opinii bukmachera?
Nieźle w Europie, słabo w Ekstraklasie

Słowami z tytułu tego nagłówka najlepiej można określić postawę Kolejorza w rundzie jesiennej. Lech znakomicie zaprezentował się w eliminacjach europejskich pucharów i jako jedyna z polskich drużyn dostał się do fazy grupowej Ligi Europy. Pokazał się tam z niezłej strony, jednak brakowało kropki nad i w kluczowych momentach. Ostatecznie podopieczni Dariusza Żurawia zakończyli zmagania na etapie fazy grupowej i na wiosnę będą mogli skupić się tylko i wyłącznie na Ekstraklasie.

Być może jest to dobra wiadomość dla kibiców, ponieważ obecnie Kolejorz ma sporą stratę do Legii Warszawa, a musisz wiedzieć, że przed sezonem została wprowadzona reforma ligi, dzięki której sezon trwa łącznie 30 kolejek, bez podziału na grupę spadkową i mistrzowską po sezonie zasadniczym. Jest to spora zmiana i mogę stwierdzić, że w obecnej sytuacji – na niekorzyść Kolejorza.

Lech pogubił wiele istotnych punktów jak choćby w ostatni weekend z beniaminkiem z Mielca. Podopieczni Dariusza Żurawia byli wyraźnym faworytem tego spotkania w opinii bukmachera, jednak nie potrafili udowodnić swojej wyższości. Czy podobnie będzie w weekend? Ponownie Kolejorz jest faworytem na podstawie kursów proponowanych przez bukmachera internetowego PZBuk.

Wisła Kraków – ostatnia przeszkoda

Zanim zawodnicy udadzą się na zasłużone urlopy, muszą jeszcze przystąpić do spotkania z Wisłą Kraków. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ Biała Gwiazda znacząco zmieniła swój sposób grania od czasu zmiany trenera. Wiślacy bazują na wysokim pressingu, co może być poważnym utrudnieniem dla Lecha. Dlaczego? Kolejorz w środku tygodnia zmierzył się z Pogonią Szczecin, wiec możliwe, że Dariusz Żuraw kolejny raz będzie zmuszony, aby dokonać w wyjściowym składzie poważnych zmian.

Głównym atutem Lecha przed tym spotkaniem jest własne boisko, jednak trzeba również pamiętać, że Wisła Kraków w obecnej kampanii lepiej radzi sobie w delegacjach, niż na swoim obiekcie. Biała Gwiazda przegrała tylko jedno z ostatnich trzech spotkań w Poznaniu, a przy okazji w czterech z pięciu minionych rywalizacji przynajmniej jeden raz trafiła do siatki. Wyjątkiem w tym przypadku było starcie tych drużyn z ubiegłej kampanii.

Pełną ofertę na to spotkanie znajdziesz na takiej stronie jak pzbuk.pl.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Korzystać z zakładów bukmacherskich mogą tylko osoby pełnoletnie.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.

Artykuł sponsorowany