fot. Tomasz Folta / PressFocus / Zagłębie Lubin (materiały prasowe)

Lech Poznań mistrzem Polski!

Lech Poznań został mistrzem Polski. „Kolejorz” wygrał swój mecz z Wartą Poznań, a walczący z „Kolejorzem” o tytuł Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin, co oznacza, że to poznaniacy na jedną kolejkę przed końcem sezonu zostali mistrzem Polski.

O tytuł mistrza Polski walczyły dwa zespoły – Raków Częstochowa i Lech Poznań. W poprzedniej kolejce poznaniacy wygrali na wyjeździe z Piastem Gliwice, a piłkarze Rakowa stracili punkty w meczu z Cracovią. Dzięki temu to „Kolejorz” miał dwa punkty przewagi w tabeli nad rywalem na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

W przedostatniej kolejce Lech Poznań wygrał w derbach Poznania z Wartą. Oznaczało to, że jego przewaga w tabeli nad Rakowem wzrosła do pięciu punktów. Piłkarze Marka Papszuna rozgrywali swój mecz zaraz po lechitach. Ich rywalem było walczące o utrzymanie się w lidze Zagłębie Lubin.

Spotkanie było zacięte i bardzo otwarte. Do tego wyjątkowo emocjonujące. Raków, żeby w dalszym ciągu liczyć się w walce o mistrzostwo, musiał to spotkanie wygrać. Zagłębie też wyjątkowo mocno potrzebowało punktów i grało o pełną pulę.

I to właśnie Zagłębiu udało się wygrać. W doliczonym czasie gry piłka odbiła się od ręki Arsenicia. Sędzia po weryfikacji VAR zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Chodyna zapewniając Zagłębiu zwycięstwo.

W ostatniej kolejce Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Poznaniacy mają obecnie pięć punktów przewagi nad Rakowem Częstochowa, co oznacza, że zostali mistrzem Polski.