piątek, 19 kwietnia, 2024

Lech – Lechia: Gol w końcówce decyduje o zwycięstwie Kolejorza!

Lech Poznań pokonał, w ostatnim spotkaniu rozgrywanym w tym sezonie przy Bułgarskiej, Lechię Gdańska 2:1.

Przed meczem, tymczasowy trener “Kolejorza”, Dariusz Żuraw zapowiadał walkę o trzy punkty. Więcej emocji niż sam mecz budziło pożegnanie większości piłkarzy, którzy obecnie noszą niebieskie koszulki. Lech nie grał już o nic, a Lechia szanse na mistrzostwo miała tylko teoretyczne.

Początek należał do gości. Uderzenie Maka dał radę świetnie wybronić Burić, a odpowiedź Gytkjaera, była niecelna. Lech w tym fragmencie meczu nie wyglądał zbyt dobrze. Dominowały niedokładność, a momentami wręcz pewnego rodzaju nieporadność. Piłkarzom Dariusza Żurawia brakowało pomysłu na rozgrywanie akcji. Szczęśliwie Lechia też ich zbyt wiele nie miała. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy próbował jeszcze Jevtić, ale uderzył nad bramką. Kilka minut później dużo bliżej bramki był Gumny, który trafił w spojenie… własnej bramki.

Obrońca “Kolejorza” szczęśliwie uniknął samobójczego trafienia. Tego szczęścia zabrakło Augustynowi, który po uderzeniu Tomasika interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do jego własnej bramki. Lech prowadził i odzyskał inicjatywę. Do czasu. Łukasik odebrał piłkę w środku boiska, zagrał na lewo do Mladenovicia, ten idealnie wrzucił, a Mak strzelił bramkę jakich zbyt wiele na boiskach ekstraklasy nie mamy szans oglądać.

Kiedy wydawało się, że to już koniec i Lech ponownie straci punkty, uratował go jeden z młokosów, których do drużyny zaczął wprowadzać Dariusz Żuraw. Krzysztof Kołodziej najpierw świetnym przyjęciem zgubił rywala, a po chwili zagrał świetną prostopadłą piłkę do Jevticia. Ten się nie pomylił i zapewnił Lechowi trzy punkty! Szkoda, że one już niczego nie zmienią…

Lech – Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramki: Błażej Augustyn (59. – sam.), Darko Jevtić (90.) – Michał Mak (71.)

Żółte kartki: Jasmin Burić (71.), Mateusz Skrzypczak (74.) – Mateusz Sopoćko (68.), Michał Mak (81.), Lukas Haraslin (90.)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik – Marcin Wasielewski (69. Tymoteusz Klupś), Łukasz Trałka, Mateusz Skrzypczak (85. Filip Marchwiński), Kamil Jóźwiak – Darko Jevtić, Christian Gytkjaer (62. Krzysztof Kołodziej)

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović – Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Tomasz Makowski, Daniel Łukasik, Patryk Lipski (66. Mateusz Sopoćko) – Michał Mak (81. Steven Vitoria), Flavio Paixao, Mateusz Żukowski (57. Lukas Haraslin)

Liczba kibiców: 7 516

Strona głównaSportLech - Lechia: Gol w końcówce decyduje o zwycięstwie Kolejorza!