Kultowa kawiarnia dołączyła do “Poznańskiej Złotej Karty Seniorów”. “Dla niektórych Seniorów wyjście na kawę i ciasto jest dużym wydarzeniem, a powinno być codziennością”

Kociak fot. L. Łada

“Kociak” oficjalnie dołączył do “Poznańskiej Złotej Karty Seniorów”, by seniorzy mogli taniej płacić za kawę i ciastka. Zaczęło się od wizyty w kawiarni seniora, który zbierał pieniądze przez 5 miesięcy, by móc sobie na to pozwolić.

“Kociak” był kultową poznańską kawiarnią w latach 80. i 90., a ówcześni bywalcy do dziś pamiętają smak lodów “Anula” serwowanych wówczas w lokalu. Później przez wiele lat kawiarnia była zamknięta – dopiero w 2020 roku rozpoczęły się prace remontowe, które w lutym 2023 roku doprowadziły do otwarcia kawiarni “Kociak” w starym miejscu i z asortymentem pamiętanym przez starszych poznaniaków.

Całą historię opisał na swoim profilu na Facebooku właściciel “Kociaka”.
“Usłyszałem od starszego Pana (na oko około 80 lat), że jest u nas dopiero po prawie 5 miesiącach od ponownego otwarcia tylko dlatego, bo tak długo starał się odkładać z emerytury na wizytę w “Kociaku” – napisał. – “Zrozumiałem, że dla niektórych Seniorów wyjście na kawę i ciasto jest dużym wydarzeniem, a powinno być codziennością jak na Zachodzie… Wysokość emerytur Seniorów, którzy często przez całe swoje życie ciężko pracowali są skandalicznie niskie. Nie chciałbym, aby kwestie finansów sprawiały, że do “Kociaka” rzadko będą przychodzili starsi ludzie”.

Jak podkreśla, nie chodzi o zwiększenie liczby klientów za wszelką cenę i o finanse – lokal cieszy się ogromna popularnością i czego jak czego, ale klientów mu nie brakuje. Jednak chodzi o to, by dokładnie tak jak w latach 80. i 90. do “Kociaka” przychodzili także seniorzy. Dlatego lokal dołączył do “Poznańskiej Złotej Karty Seniora”.

“Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 11.00 każda gorąca kawa z ekspresu czy herbata dla Seniorów PZKS w cenie symbolicznych 5 pln.” – informuje właściciel. – “Druga ulga to 20 proc. rabatu przez cały tydzień na cały asortyment. Mamy nadzieję, że Starsze Panie chętniej wyjdą na poranną kawę z przyjaciółką, a Panowie podyskutują w kawiarni o np. ostatnim meczu piłki nożnej. KOCIAK oficjalnie dołącza do POZNAŃSKIEJ ZŁOTEJ KARTY SENIORA, z czego jestem ogromnie dumny”.

Podziel się: