Budowa fot. WOT

Krotoszyn: Mobilny punkt pobrań próbek na koronawirusa zaczyna pracę

Od 4 do 6 maja na placu Targowym w Krotoszynie uruchomiony zostanie samochodowy punkt pobrań prób na obecność koronawirusa drive-thru. Pacjenci będą mogli oddać próbkę bez wysiadania z samochodu.

Rejestracja do badań trwa od 30 kwietnia. Zarejestrować się można w Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej w godzinach od 10.00 do 16.00 pod nr tel. 61 656 80 75 – a pracownik sanepidu po krótkim wywiadzie zdecyduje, czy dana osoba kwalifikuje się do badania.

Samo badanie będzie się odbywało w dniach od 4 do 6 maja, w godzinach od 10.00 do 18.00 – na placu Targowym w Krotoszynie. Przewidywany czas poboru próby wyniesie około 15 minut. Pobrane wymazy zostaną przekazane do laboratorium, które przeprowadza badania diagnostyczne.

Punkt został zbudowany z kontenerów przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z lokalnym samorządem. Jego obsługą zajmą się żołnierze oraz pracownicy inspekcji sanitarnej z Krotoszyna i Ostrzeszowa. Podczas otwarcia będzie obecny wojewoda Łukasz Mikołajczyk, dzięki któremu mobilny punkt pobrań mógł zacząć działać.

– Mamy możliwości, by taki mobilny punkt uruchomić – mówił kilka dni temu Łukasz Mikołajczyk, informując o tej inicjatywie. – Ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń wybrałem Krotoszyn. Nie wykluczam, że w kolejnych dniach samochodowy punkt pobrań pojawi się w innych miastach. Jeśli pewne procedury można ułatwić, robimy to.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze