Krotoszyn fot. UMKrotoszyn

Ostrów: W Krotoszynie będzie działał samochodowy punkt pobrań prób na koronawirusa

Już od 30 kwietnia można się rejestrować do bezpłatnych badań na obecność koronawirusa. 4 maja na placu Targowym stanie drive-thru – samochodowy punkt pobrań prób i przebada wszystkich chętnych.

30 kwietnia rusza telefoniczna kwalifikacja do badań w Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej. W godzinach od 10.00 do 16.00 będzie można rejestrować się na badanie pod nr tel. 61 656 8075.

Samo badanie będzie się odbywało w dniach od 4 do 6 maja, w godzinach od 10.00 do 18.00 – na placu Targowym w Krotoszynie uruchomiony zostanie covid-19 drive-thru. Punkt poboru powstanie na bazie kontenerów – to projekt dla osób zmotoryzowanych, realizowany przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z lokalnym samorządem. Jego obsługą zajmą się żołnierze oraz pracownicy inspekcji sanitarnej z Krotoszyna i Ostrzeszowa. Zgodnie z założeniami przewidywany czas poboru próby wyniesie ok 15 minut. Pobrane wymazy zostaną przekazane do laboratorium, które przeprowadza badania diagnostyczne. Po trzech dniach pracy punktu poboru w Krotoszynie, planowane jest jego uruchomienie w innym powiecie województwa.

Akceptację dla pomysłu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej dał wojewoda.
– Wszyscy mamy świadomość problemu, jakim jest koronawirus, dlatego moim zadaniem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Mamy możliwości, by taki mobilny punkt uruchomić, dlatego ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń wybrałem Krotoszyn. Nie wykluczam, że w kolejnych dniach samochodowy punkt pobrań pojawi się w innych miastach. Jeśli pewne procedury można ułatwić, robimy to.

Do tej pory w powiecie krotoszyńskim odnotowano 260 przypadków zakażeń koronawirusm. Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 27 tys. testów.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar