Wojsko pomaga w ewakuacji DPS Kalisz 2 fot. WOT.

Kalisz: Wojsko pomogło w ewakuacji DPS w Kaliszu

Żołnierze WOT wraz z podchorążymi Akademii Wojsk Lądowych, żołnierzami wojsk lądowych i żandarmerią wojskową pomagali w ewakuacji DPS w Kaliszu.

Wczoraj wojewoda Łukasz Mikołajczyk zadecydował  – jak informowaliśmy – o ewakuacji 28 osób zakażonych koronawirusem z domu pomocy społecznej w Kaliszu. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Poznaniu.
– Moja decyzja jest podyktowana ochroną życia i zdrowia wszystkich osób przebywających w kaliskim DPS-ie – mówił wczoraj wojewoda. – zarówno pensjonariuszy, jak i personelu.

Przewiezienie 28 chorych osób do szpitala pozwoliło lepiej zorganizować życie pozostałych podopiecznych placówki – a przebywa tam teraz około 130 osób.

Operacja zakończyła się o drugiej nad ranem – o tej porze wszyscy pensjonariusze bezpiecznie znaleźli się w poznańskim szpitalu. Była to połączona operacja cywilnych służb medycznych i sanitarnych, żołnierzy WOT wspieranych przez podchorążych Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, wojska lądowe i Żandarmerię Wojskową.

WOT, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze