Kalisz: Trwa przeprowadzka chorych ze szpitala w Wolicy

Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica
Od 17 października szpital chorób płuc i gruźlicy w Wolicy koło Kalisza stanie się ponownie szpitalem jednoimiennym dla pacjentów z koronawirusem. Trwają przygotowania do przekształcenia, a przede wszystkim – przeprowadzka pacjentów.

Jak informowaliśmy, taka decyzja zapadła na spotkaniu wojewody Łukasza Mikołajczyka z marszałkiem Markiem Woźniakiem i Pauliną Stochniałek, członkinią zarządu odpowiedzialną za służbę zdrowia. To dodatkowe 120 łóżek dla covidowych pacjentów w regionie – a także pomoc doświadczonego personelu: 12 lekarzy i ponad 50 pielęgniarek.

Obecnie szpital w Wolicy organizuje transport dla swoich pacjentów z chorobami nowotworowymi i pulmonologicznymi, którzy jeszcze przebywają w szpitalu. 12 chorych z Wolicy do jutra zostanie przewiezionych do szpitali ościennych. Pozostali pacjenci zostali wypisani ze szpitala po zakończonym leczeniu chorób pulmonologicznych. Ponownie będzie
zamknięta rehabilitacja oddechowa. W sobotę szpital w Wolicy będzie gotowy na przyjęcie pacjentów z covid-19.

Lecznica w Wolicy będzie po raz drugi przekształcona ze specjalistycznej na szpital jednoimienny. Poprzednie przekształcenie i funkcjonowanie placówki jednoimiennej w Wolicy trwało od 20 kwietnia do 30 czerwca 2020 r. Przed przekształceniami szpital mógł przyjąć
do 140 pacjentów.

Wobec wzrostu liczby zarażonych koronawirusem, każde miejsce jest cenne i może stanowić o ratowaniu życia, dlatego samorząd Wielkopolski zgłosił gotowość do pomocy.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: