Jarosław Kaczyński w Wielkopolsce. Ale gdzie konkretnie?

Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ma odwiedzić nasz region już w najbliższy weekend – ale nadal tak do końca nie wiadomo, gdzie spotka się ze swoimi wyborcami. Na pewno odbędzie się spotkanie w Poznaniu i w powiecie poznańskim. Ale gdzie w powiecie – już nie wiadomo

Przypomnijmy: poseł Bartłomiej Wróblewski, który jest koordynatorem PiS na powiat poznański, kilka dni temu zapowiedział, że spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim odbędzie się w auli szkoły podstawowej nr 2 w Zalasewie. Zapewniał, że szkołę polecał mu sam burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, choć, jak się okazało, żadnej umowy podpisanej z placówką na wynajem nie ma. Politycznemu spotkaniu w placówce oświatowej stanowczo sprzeciwił się pierwszy zastępca burmistrza Grzegorz Taterka – sam burmistrz jest na urlopie – a także dyrekcja szkoły.

Spotkanie więc nie odbędzie się w Zalasewie, ale innym miejscu w powiecie, jedynie godzina zostaje ta sama: 15.00. W jakim? Poseł nie powiedział, ale podobno – jak informuje Radio Poznań – już się na to spotkanie zapisało kilkaset osób.

Po spotkaniu w powiecie Jarosław Kaczyński ma przyjechać do Poznania i o 18.00 spotkać się z mieszkańcami w Auli Politechniki Poznańskiej. Ale i tu nie było się bez zamieszania, choć szefem PiS w Poznaniu jest inny polityk, Tadeusz Zysk. Jak podało Radio Poznań, spotkanie pierwotnie miało się odbyć na MTP i w samo południe. Ale ponieważ okazało się, że Jarosław Kaczyński do Poznania przyjedzie później, to wynajem sali na MTP został odwołany, a zarząd targów przeproszony. Natomiast spotkanie przeniesiono do auli Politechniki Poznańskiej. Rozpocznie się o godzinie 18.00 w sobotę, 23 lipca.

Następnego dnia, czyli 24 lipca, Jarosław Kaczyński pojedzie do Gniezna i Konina.

Podziel się: