Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Zalasewie. Co na to szkoła?

Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska

„Wydarzenia o takim charakterze nie powinny odbywać się w szkole, która jest instytucją apolityczną” – napisała dyrekcja szkoły w Zalasewie na stronie placówki, komentując kwestię spotkania z Jarosławem Kaczyńskim.

Przypomnijmy: poseł Bartłomiej Wróblewski zapowiedział przyjazd do Wielkopolski Jarosława Kaczyńskiego i spotkanie z nim w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie, które miało się odbyć 23 lipca, czyli w najbliższą sobotę.

Jednak na informację podaną przez posła natychmiast zareagował Grzegorz Taterka, pierwszy zastępca burmistrza Swarzędza (sam burmistrz Marian Szkudlarek jest na urlopie do końca tygodnia). Na oficjalnym społecznościowym profilu miasta i gminy Swarzędz napisał, że „żadna umowa na wynajem sali nie została do tej pory zawarta”. Podkreślił, że jego zdaniem takie spotkanie nie powinno być organizowane w placówce edukacyjnej, ale ostateczna decyzja zależy od dyrekcji szkoły, bo leży to w jej kompetencjach.

I dyrekcja szkoły właśnie podjęła decyzję, a także opublikowała ją na swojej stronie, pod komunikatem zastępcy burmistrza Grzegorza Taterki: „Szanowni Państwo, potwierdzamy, że umowa najmu auli znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie nie została zawarta. Podzielamy stanowisko wyrażone w komunikacie I Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Wydarzenia o takim charakterze nie powinny odbywać się w szkole, która jest instytucją apolityczną”.

Przypomnijmy, że jak powiedział Radiu Poznań poseł Wróblewski, do zorganizowania spotkania w zalasewskiej szkole zachęcał go sam burmistrz Swarzędza, który nawet przysłał mu zdjęcia auli w tym celu.

Podziel się: