Andrzej Trybusz fot. WUW

Główny Inspektor Sanitarny i wojewoda pożegnali dyrektora Trybusza

“Człowiek wybitny” – powiedział o nim Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. “Wielki profesjonalizm” – tak ocenił Andrzeja Trybusza wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Andrzej Trybusz złożył rezygnację z pełnionej funkcji – jak o tym informowaliśmy – a jego następczynią od maja będzie Jadwiga Kuczma-Napierała, dotychczasowa zastępczyni dyrektora.

Słowa podziękowania za dotychczasową pracę złożył podczas wideokonferencji minister Jarosław Pinkas. – To wielkie szczęście poznać człowieka wybitnego. Był dla nas taką osobą, która wyznaczała azymuty, która była dla nas wszystkich wielkim autorytetem. Generał Trybusz zostawił inspekcję w bardzo dobrej kondycji. Wierzę, że nadal będzie nas wspierał merytorycznie – mówił Jarosław Pinkas.

Również wojewoda Łukasz Mikołajczyk podziękował dr. Trybuszowi za wiele lat służby na rzecz inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.

– Dziękuję za wiele lat niełatwej służby, za zaangażowanie i wielki profesjonalizm w codziennej pracy – mówił.

Dr n. med. Andrzej Trybusz ukończył studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Lekarskim. Pełnił służbę na wielu stanowiskach w jednostkach wojskowych oraz sztabie dywizji i okręgu wojskowym, następnie w Szefostwie Służby Zdrowia Wojska Polskiego. W latach 1998 – 2001, będąc Szefem Służby Zdrowia Wojska Polskiego, pełnił funkcję Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Resortowej Opieki Zdrowotnej. W sierpniu 1998 r. został mianowany generałem brygady. W listopadzie 2001 roku powołany został na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcję tę sprawował do maja 2006 r. W sierpniu 2006 roku powołany został na stanowisko dyrektora WSSE.

Gen. bryg. dr n. med. Andrzej Trybusz jest specjalistą w dziedzinie organizacji ochrony zdrowia wojsk, epidemiologii oraz zdrowia publicznego. Posiada także 10 specjalizacji z psychiatrii. W 1989 roku obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze