Fatalny stan trasy tramwajowej w Poznaniu. Zaczyna się remont

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Ze względu na bardzo zły stan torowiska na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Dmowskiego 29 kwietnia rozpocznie się tam remont. A to oznacza zmiany w kursowaniu tramwajów i zmianę organizacji ruchu dla kierowców.

Już pod koniec lutego informowaliśmy, że stan tego fragmentu i jezdni, i torowiska jest bardzo zły – do tego stopnia, że kierowcy ostrzegali się przed nim w mediach społecznościowych. MPK Poznań w marcu ogłosiło przetarg na wykonanie tych prac – a 29 kwietnia rozpocznie się remont.

Nowa technologia

„Na odcinku około 40 metrów wymieniona zostanie cała konstrukcja torowiska” – informuje spółka. – „Zmieni się również nawierzchnia na przejściu dla pieszych oraz przejazdach: rowerowym i drogowym. Zostanie ona wykonana z płyt gumowych – wykorzystanie tej technologii oznacza większą trwałość i ograniczenie hałasu. W efekcie prac poruszanie się w tym rejonie stanie się – dla wszystkich uczestników ruchu – bardziej bezpieczne i komfortowe”.

Rozpoczęcie remontu oznacza też zmiany w organizacji ruchu i zmiany tras tramwajów, które kursują Hetmańską. W czasie trwania prac, czyli w czasie długiego majowego weekendu, tramwaje linii 1, 7 i 11 będą kursować zmienionymi trasami. Uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T1.

Zmiany tras tramwajów

Z uwagi na prace remontowe tramwaje nie będą mogły kursować na trasie od skrzyżowania ulic Hetmańskiej i 28 Czerwca 1956 roku do skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Głogowskiej. W tym czasie tramwaje pojadą objazdem ulicami: 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice i most Dworcowy, skąd „jedynka” i „siódemka” pojadą Głogowską do skrzyżowania z Hetmańską (i dalej stałą trasą), a „jedenastka” pojedzie w kierunku pętli Piątkowska.

Zmienione trasy linii numer 1, 7 i 11 od 29 kwietnia do 3 maja:

Linia nr 1 – FRANOWO -… – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska -… – JUNIKOWO
Linia nr 7 – ZAWADY -… – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska -… – OGRODY
Linia nr 11 – UNII LUBELSKIEJ – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Roosevelta -… – PIĄTKOWSKA

Autobus „za tramwaj” T1.

Linia T1 (autobusowa „za tramwaj”) – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – ROLNA – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Jednocześnie od 29 kwietnia do 7 maja zmienioną trasą będą kursować autobusy linii 179 jadące w kierunku zajezdni Kacza. Po dojeździe ulicą Dmowskiego do Hetmańskiej pojadą w kierunku wiaduktu kolejowego, zawrócą na skrzyżowaniu Hetmańskiej, Kolejowej i Góreckiej, obsłużą przystanek Kolejowa i następnie pojadą Hetmańską i dalej – po stałej trasie w kierunku Kaczej.

Na zmiany w organizacji ruchu drogowego muszą przygotować się kierowcy. W czasie prowadzenia prac niemożliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ulicą Dmowskiego oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko. Jezdnia na ul. Hetmańskiej będzie – wraz z postępem prac – ulegać zwężeniom. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: