Będzie remont torowiska w Poznaniu. MPK szuka wykonawcy

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Torowisko na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Dmowskiego, jest w fatalnym stanie technicznym. MPK zapowiada remont – chętni do wykonania remontu torowiska i nawierzchni przylegającej jezdni mogą się zgłaszać jeszcze w marcu.

Obecnie stan tego fragmentu i jezdni, i torowiska jest tak zły, że kierowcy ostrzegają się przed nim w mediach społecznościowych, jak informuje Radio Poznań. Najwięcej problemów mają kierowcy skręcający z Hetmańskiej w kierunku Górczyna, bo tam nawierzchnia jest w najgorszym stanie.

Jak powiedziała rozgłośni Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK, spółka już zaplanowała remont nawierzchni w tym miejscu. Po nim nie będzie już w tym miejscu asfaltu, ale płyty gumowe, które są znacznie trwalsze, a dodatkowo mają tę zaletę, że tłumią hałas. Przetarg na wykonanie remontu już został rozpisany, a chętni mogą się zgłaszać jeszcze w marcu.

Ciekawostką w tej sprawie jest fakt, że poprzedni remont tego skrzyżowania był przeprowadzany w 2014 roku, a więc nie tak dawno temu. I był to gruntowny remont – MPK informowało wówczas, że zakres remontu obejmuje „wymianę szyn, podlew, beton, asfalt”, a prace trwały od 11 do 18 czerwca 2014.

To oznacza, że nie upłynęło jeszcze 9 lat od tego remontu – gdy konieczny staje się następny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: