Ceny na Betlejem Poznańskim. Ile kosztują atrakcje jarmarku?

Betlejem Poznańskie 2022 fot. K. Adamska

Karuzela, diabelski młyn i oczywiście grzane wino – to główne atrakcje Betlejem Poznańskiego. A ile w tym roku trzeba za nie zapłacić? Niestety, korzystanie z atrakcji może mocno uderzyć po kieszeni ze względu na inflację i wzrost cen.

Jak informowaliśmy, za grzane wino na jarmarku na placu Wolności trzeba zapłacić 15 zł, a kaucja za kubek wynosi 20 zł. Miejscy urzędnicy przygotowali jednak bardziej szczegółowy zestaw cen obowiązujących na obu czynnych jarmarkach.

Na placu Wolności gorące kakao kosztuje od 13 do 16 zł, a owoce w czekoladzie od 13 do 15 zł. Za przejażdżkę karuzelą zapłacimy 15 zł, a świątecznym pociągiem – 10 zł. Kto zechce sprawdzić celność swojego oka strzelając z łuku – za 6 strzałów zapłaci 30 zł.

Na Betlejem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich za grzane wino zapłacimy 20 zł i tyle samo wynosi kaucja za kubek. Chętni do jazdy na lodowisku za bilet zapłacą 17 zł – ulgowy to 14 zł, a wypożyczenie łyżew to 10 zł. Bilet na diabelski młyn, który w tym roku stoi właśnie na MTP, kosztuje 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Przejażdżka karuzelą dla dzieci to wydatek 15 zł, a seria zjazdów na pontonach – 15 zł.

Symulator lotu saniami Świętego Mikołaja to również wydatek 15 zł, tylko dzieci do lat 3 mogą z niego skorzystać za darmo. Ale jeśli ktoś będzie chciał się poczuć jak pilot współczesnego myśliwca – to będzie musiał zapłacić znacznie więcej. 15-minutowy „lot” w symulatorze F-18 kosztuje 80 zł, a półgodzinny – 150 zł.

Przypomnijmy, że od 3 do 18 grudnia będą działać jeszcze dwa jarmarki: na placu Kolegiackim i Rynku Łazarskim. Betlejem Poznańskie na pl. Wolności trwa do 27 grudnia, a na terenie MTP – do 23 grudnia. Na wszystkie jarmarki można dojechać specjalną świąteczną bimbą nr 24.

Podziel się: