Świąteczna Bimba będzie kursować w Poznaniu między jarmarkami Betlejem

Świąteczna Bimba MPK Poznań 2020 fot. Sławek Wąchała

Miasto uruchomiło dodatkową linię tramwajową, by ułatwić poznaniakom poruszanie się między czterema jarmarkami odbywającymi się w ramach Betlejem Poznańskiego. Świąteczna Bimba rusza 19 listopada i ma numer 24.

Plac Wolności i Międzynarodowe Targi Poznańskie – to dwie części Betlejem Poznańskiego, które już działają. 3 grudnia dojdą kolejne dwie – jarmarki na pl. Kolegiackim i Rynku Łazarskim, a warto jeszcze doliczyć do tego VII Jarmark Świąteczny na Wildzie, który trwa tylko jeden dzień, 10 grudnia. Co prawda wildecki jarmark nie jest częścią Betlejem Poznańskiego, jednak ma wyjątkowy urok i chyba najbardziej świąteczny klimat ze wszystkich poznańskich jarmarków, więc zdecydowanie warto go też odwiedzić.

Wszystko to razem stanowi sporą przestrzeń do obejścia – dlatego miasto uruchomiło specjalną Świąteczną Bimbę z numerem 24, która dowiezie poznaniaków na wszystkie jarmarki Betlejem. Na jarmark wildecki akurat nie, ale przecież od dworca głównego do rynku Wildeckiego nie jest daleko.

Świąteczna Bimba będzie kursowała na trasie Górczyn PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Aleje Marcinkowskiego we wszystkie dni tygodnia w godz. 16.00 – 22.00 co 60 minut – aż do 23 grudnia. I w grudniu będzie można na tej trasie spotkać tramwaj rozświetlony lampkami.

Przypomnijmy lokalizacje i terminy działania Betlejem Poznańskiego 2022: plac Wolności – 18.11-27.12, Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od Głogowskiej przy Dworcu Zachodnim) – 19.11-23.12, plac Kolegiacki – 3-18.12, Rynek Łazarski – 3-18.12 oraz VII Jarmark Świąteczny na Wildzie – 10.12.

Podziel się: